Acve Hurma, Hurma, Hurma Fiyatları

Acve Hurması hakkında bilinmeyenler!

acve hurmasi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Peygamber Efendimizin kendi elleriyle diktiği acve hurması yüzyıllardır süregelen bir öneme sahiptir. Üretimi kısıtlı olan bu hurma aşırı talep görmesi nedeniyle dünyanın en pahalı hurması konumundadır. Hadislere konu olması bakımından hurmalar ve meyveler arasında özel bir yere sahiptir. Bu özel ve saf hurma Elmas Hurma kalitesi ve avantajıyla alınabilir.

Acve Hurmasının Özellikleri Nelerdir?

Hurmanın en büyük özelliği peygamber eliyle dikilmesi ve rivayete konu olmasıdır. Peygamber Efendimizin, peygamber özelliğini göstermek için yere yanık hurma dalını dikmesiyle ağacın yeşermesi hikayesini barındırır. Bu nedenle Arapça acve hurması “yanık hurma” anlamına gelir. Diğer hurma çeşitlerine göre daha ufaktır.

Rengi yanığa benzeyen siyahtır. Genellikle peygamber hurması olarak bilinir. Sadece Medine ve çevresinde yetişir. Bazı hurmaların üzerinde bazılarının da çekirdeklerinde Allah’ın isimleri yazıldığı görülmüştür. Bu kutsal ve değerli hurma Ankara Hurma firmalarından Elmas Hurma’dan en taze ve saf haliyle alınabilir.

Acve Hurması ile ilgili Hadisler

Peygamber Efendimiz, acve hurması ile ilgili hadisler söylemiştir. Bu hadisler sahabeler sayesinde taşınarak günümüze kadar gelmişlerdir. Bu hadislere göre; Acve hurmasının cennetten geldiği ve zehire karşı şifa olduğu belirtiliyor. Şafak sökerken aç karnına yenirse panzehirdir. Asalakları öldürür. Kadınlar loğusa döneminde yerlerse çocukları akıllı ve ağırbaşlı olurlar.

Hadislere konu olan hurmanın melez üretimleri de bulunuyor. Bu ürünlere kanmamak için Ankara hurma toptancısı olan Elmas Hurma’nın ürünleri incelenebilir.

Acve Hurması nın Faydaları

Hadislere ve rivayetlere konu olan acve hurması neye iyi gelir diye soranlar faydaları karşısında çok şaşırırlar.

Antioksidan etkisi sayesinde zehiri dışarı atar. B vitamini içerdiğinden karaciğer için yararlıdır. Hamile ve loğusa kadınlar için yararlıdır.

Yüksek oranda fosfor içerdiğinden kısırlık sorunlarını giderir. Bağırsakları çalıştırarak hazmı kolaylaştırır. A vitamini sayesinde göz sağlığını korur. Diş etlerini kuvvetlendirir. Demir içerdiğinden kan yapıcıdır. Mineral ve vitaminler bakımından zengindir.

Bebeklerin gelişiminde etken rol oynar. Kötü kolesterolü düşürmede etkilidir. Vücut şeker dengesini ayarlar. Zihin açar. Ülseri önler.

Acve Hurma Fiyatları

Acve hurması fiyatları bakımından en pahalı olan hurma çeşitlerindendir. Tüketiciler  için en avantajlı olanı toptan hurma fiyatlarını Ankar Gimat Toptancılar Sitesinde 8.Blok No: 195 adresinden Elmas Hurma toptan olarak satın alabilirler.

+90 312 397 13 75

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products spacing=”20″ product_hover=”info-alt” columns=”5″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”yes” taxonomies=”16″][/vc_column][/vc_row]