Hurma, Hurma Fiyatları, Medine Hurması

Medine Hurma

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

Medine Hurma

Çöl ikliminin görüldüğü bölgelerde yetişen hurma, besleyici bir meyve olarak vitaminler, mineraller ve gıda bileşenlerini içerisinde barındırır. Farklı bölgelerde yetişen hurma türleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden birisi Medine hurmasıdır. Bu nedenle Medine hurma konusunda ülkemizde en çok tercih edilen ve hurma denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden birisidir, cevabı verilebilir.

Ülkemizde genel olarak seçilmekte olan hurma çeşitleri arasında Medine hurması, Medine ve çevresinde yetişen ve halkımız tarafından bu isimle anılan bir üründür. Elmas Hurma tarafından sunulan Medine hurma çeşitleri besin içerikleri, tazelikleri ve lezzetiyle kaliteli bir seçim oluşturmaktadır.

Toptan Hurma

Medine hurması konusunda Hac ve Umre ziyaretleri sonrasında ikram edilmek için Hacı Hurması olarak anılan Hurma en çok tercih edilen çeşittir, cevabını verebiliriz. Örneğin, Medine hurma toptan alışverişleri gerçekleştirmek istediğinizde, Ankara Gimat Toptancılar Sitesinde toptan hurma satışı için Elmas Hurma’yıı tercih edebilirsiniz. Elmas Hurma ile Medine hurma çeşit zenginliği konusunda geniş bir seçenek ile seçim yapabilirsiniz.

Sağlık açısından düşünüldüğünde, Medine hurması çok zengin bir gıda içeriğine sahiptir. Bu kapsamda Medine hurması kaç kalori gibi bir soru sorulduğunda, içerik açısından 100 gramlık bir porsiyonda 281 kcal enerji ve toplam 0,4 gram yağ içeriği bulunduğu belirtilebilir. Ayrıca Medine hurması besin değeri konusunda yine 100 gramında 75 gram karbonhidrat barındıran bu ürün 2,5 gr protein, 656 mg Potasyum ve 2 mg Sodyum barındırmaktadır.

Medine Hurması Anne Sütü Yapar mı?

Son yıllarda yüksek besin değerleri ile diyet programlarına dahil edilen Medine hurması çeşitleri faydalı bir ürün olarak seçilmektedir. Örneğin, yeni doğum yapmış annelerde anne sütünün artırılması için önerilen bu ürün için Medine hurması anne sütü yapar mı sorusu sorulabilir. Bu konuda ilk 6 ay boyunca anne sütüne ihtiyaç duyan bebek, tüm vitamin ve besin takviyelerini anne sütünden alır. Bu dönemde annelerin Medine hurması tüketmesi sayesinde emzirme konusunda büyük bir destek sağlanabilir.

Medine hurması kaç kaloridir?

Ayrıca Medine hurması anne sütü yapar mı konusunda DNA’yı temizleyen ve vitamin açısından zengin olan hurma daha fazla süt gelmesini sağlar. Aynı zamanda emzirme döneminde değerli bir besin olarak anne vücudunu bağışıklık konusunda destekleyecektir. Çünkü genel olarak hurma içeriğinde A vitamini, Kalsiyum, C vitamini, Demir, Magnezyum ve B6 vitamini gibi değerler yer alır. Bu değerleri ile birlikte Medine hurması kaç kalori sorusu için 100 gramında 281 kcal yer aldığı da unutulmamalıdır.

Medine Hurması Alerji Yapar mı?

Beslenme ve anne sütü konusunda yarar sağlayan hurma için Medine hurması alerji yapar mı gibi bir soru da çoğunlukla sorulmaktadır. Özellikle Ramazan’da sıklıkla tüketilen ve Medine hurması besin değeri çok yüksek olan bu meyve çok fazla tüketildiğinde, deride döküntüler oluşturabilir ve astım ataklarına da neden olabilir.

Bilhassa bebeklerde Medine hurması alerji yapar mı konusunda da anneler bilgi sahibi olmak isterken, 6 ayını doldurmuş bebeklerde günde bir adet hurma yedirilmesi faydalı olacaktır. Bu kapsamda Elmas Hurma olarak Medine hurması kilogram fiyatı konusunda en uygun işletmelerden birisi olarak biliniyoruz. Bu sayede Medine hurması toptan alışverişleri gerçekleştirmek istediğinizde, Elmas Hurma’yı tercih ederek zengin bir alışveriş yapabilirsiniz.

Alışverişleriniz için Elmas Hurma Medine hurma çeşit konusunda çok zengin bir liste sağlarken, gerçekleştirdiğiniz seçimlerde Medine hurması fiyat konusunda da avantaj elde edebilirsiniz. Çünkü genel olarak yapılan araştırmalarda Medine hurması kilogram fiyatı konusunda en uygun rakamları Elmas Hurma sayesinde bulabilirsiniz. Elmas Hurma sağlıklı, güvenilir, her zaman taze ve direkt olarak üretimden sağlanan ürünler ile Medine hurması fiyat konusunda en doğru işletmedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1490090270172{margin-bottom: 30px !important;}”][vc_column][woodmart_categories orderby=”” order=”ASC” style=”carousel” spacing=”30″ slides_per_view=”3″ hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”yes” ids=”” number=”3″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products layout=”carousel” slides_per_view=”4″ hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”yes”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts