Hurma

Hadis-i-Şeriflerde Hurma

hadis-i-seriflerde-hurma

Hadis-i-Şeriflerde Hurma

Hadis-i-Şeriflerde Hurma, Kuran’da surelere bile konu olan hurma hakkında hadisler de bulunuyor. Peygamber Efendimiz hurmanın bir şifa kaynağı olduğunu belirtiyor. İftarların hurmayla açılmasını ve bir hurma tanesi bile olsa sadaka verilmesini tavsiye ediyor. Evinde kuru hurma olmayanın evi yiyeceksiz eve benzer diye buyuruyor.

İçinde bulundurduğu vitamin, protein ve mineraller sayesinde tam bir sağlık deposu olan hurmayı Elmas Hurma farkıyla alabilirsiniz. Ankara toptan hurma satışlarını gerçekleştiren firmamız en doğalı en uygun fiyat garantisiyle yapıyor.

Hadiste Geçen Berni Hurması

Sarıya çalan açık kahve renginde ve orta büyüklüktedir. Lif oranı oldukça yüksektir. Bu sayede sindirim sistemini düzenler. Bağırsakların sorunsuz çalışmasını sağlar. Kabızlığı önler. Şeker oranı düşüktür. Şeker hastaları bile kontrollü olmak şartıyla tüketebilirler. Özellikle hamilelik ve emzirme dönemindeki anneler ile çocuklara tavsiye edilir.

Hz. Muhammed (SAV); hurma çeşitlerinden en hayırlısının berni hurma olduğunu buyurmuştur. İnsanlarda bulunan birçok hastalığa iyi gelen hurma hadis zehir berni hurması sayesinde vücuttan atıldığını belirtmiştir. Vücuttaki zehri (derdi) atmasına rağmen kendisinin zararı dokunmadığını söylemiştir. Medine ve çevresinde yetişen berni hurması hadis zehir medine hurması adıyla toptan satışları yapılmaktadır.

Hadiste Geçen Acve Hurması

Peygamber Efendimizin kendi elleriyle dikmesi münasebetiyle en değerli hurma çeşididir. Dikilme hikayesinden dolayı acve (yanık) adını almıştır. Diğer hurmalardan farklı olarak yuvarlağımsıdır. Rengi yanık siyaha benzer. Daha ufak yapılıdır. Halk arasında hadis peygamber hurması olarak bilinir.

Acve hurması hamile kadınları için çok faydalıdır. Hamilelik döneminde kaybedilen demir, magnezyum ve vitaminlerin doğal yoldan alımını sağlar. Doğumun kolay gerçekleşmesini sağlar. Doğum sonrası ağrıları dindirir.

Fosfor oranının yüksek olması nedeniyle kısırlık problemini önler. İçeriğinde bulunan fosfor ve potasyum sayesinde anne rahmindeki bebeğin gelişimini olumlu etkiler. Bebeğin kemik gelişiminde yardımcı olur. Vücuttaki zehrin atılmasını sağlar. Karaciğerin toksinlerden temizlenmesini ve yağlanmasını önler.  Göz sağlığı olanlar düzenli olarak tüketmeleri tavsiye edilir. Kan yapıcı özelliği vardır. Kansızlığa iyi gelir. Sarılık hastalığına yakalanma riskini azaltır.

Peygamber Efendimiz; acve hurması hakkında cennetten geldiğini buyurmaktadır. Zehre karşı şifa olduğunu belirtip, kim aç karnına yedi tane acve hurması yerse sihir ve zehirden korunacağını buyurmuştur.  Ayrıca aç karnına yenmesi halinde vücuttaki solucanların düşeceğini de belirtmiştir. Kalp hastalığına iyi geldiğini söylemiştir. Peygamberimizin eşi Hz. Aişe annemiz; evde ocak yanmadığı günler günde iki acve hurmasıyla öğün yaptıklarını söylemişlerdir.

Peygamberimiz müminin hadis hurma ağacı ağacına benzediğini belirtmiştir. Birçok özelliklerinin birbiriyle uyuştuğunu buyurmuştur. En değerli ağacın hurma ağacı olduğunu belirterek “hangi ağaç altında Hz. Meryem’in doğum yaptığı hurma ağacından daha değerlidir?” sözünü söylemiştir.

Orijinal acve hurmalarının sayısı azdır. Bu nedenle üretimleri kısıtlıdır. Talebin çok olması nedeniyle fiyatı çok yüksektir. Bu nedenle bazı üreticiler aşılama tekniğiyle diğer hurma ağaçlarında acve hurması yetiştiriyorlar. Elmas hurma tüketicilerine orijinal olmayan melez hurma göndermiyor. Tamamen orijinal ve paketlenmiş acve hurmalarını güvenle satın alıp tüketebilirsiniz.

Elmas Hurma Ankara

Elmas Hurma, berni, acve gibi Medine hurmalarını toptan olarak pazarlamaktadır. Hurmaların fiyatları farklıdır. Bu nedenle toptan satış fiyatlarını öğrenmek için sitemiz ziyaret edilebilir. Fiyatlar ve gönderim hakkında bilgi alabilirsiniz. 300 gr, 500 gr, 1000 gr ambalajlar halinde ya da sepetlerde gönderim yapılabilir.

Bütün ürünler sağlıklı koşullarda ambalajlanmış ve korunmaktadır. Ürünleri doğal haliyle kuru veya yaş olarak sadece Ankaralılara değil tüm halkımıza gönderiyoruz. Sadece tüketmek için değil hediyelik olarak da satışlar bulunuyor. Hediyelik hurma siparişleri için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Related Posts