Hurma, Medine Hurması, Safavi Hurma

Safavi Hurma

safavi hurma

Safavi Hurma

Safavi Hurma; Ramazan’ın gelmesiyle daha çok görmeye alıştığımız hurma çeşitleri, arasından birçok faydayı içerisinde barındırıyor. Hurma kimileri için sadece ramazan sofralarında iftar açmak için kullanılsa da faydasını saymakla bitiremeyeceğimiz bir meyvedir. Hurma palmiye ağacında yetişen tatlı, koyu bir meyvedir.

Hurma Akdeniz ve Ortadoğu mutfağının vazgeçilmez bir meyvesidir.  M.Ö 6000’li yıllarda yetiştirilen bir meyvedir. Bu da onu dünyada bilinen en eski meyvelerden biri yapar. Demir bakımından oldukça yüksek olan hurmanın yaklaşık 400 çeşidi vardır. İnsan vücuduna safavi hurmanın faydalarını saymakla bitmez.

Safavi Hurmanın Faydaları

  • Kabızlık sorunu yaşayan herkes muhakkak hurma tüketmelidir.  Hurmada lif vardır ve bu lifler bağırsakları harekete geçirerek sizi rahatlatır. Ayrıca hurmada bulunan nikotin bağırsak sorunlarına iyi gelir.
  • Hurmadaki vitaminler, faydalı bakterilerin büyümesine yardımcı olur.
  • Hurmada bulunan magnezyum, bakır ve selenyum mineralleri kemikleri güçlendirir. Bu mineraller kemik erimesine karşı da bedeni güçlendirir. Uzmanlar özellikle ileri yaşlarda hurma tüketilmesini tavsiye eder.
  • Hurmanın içinde yoğun miktarda demir bulunur. Bu yüzden hurma anemi hastalarına tavsiye edilir. Anemi hastalarının demir eksikliğini hurma tamamlar. Anemiden dolayı halsizlik yaşayanlara iyi gelir.
  • Hurma gece körlüğünü tedavi edicidir. Bedenin enerji ihtiyacını karşılar.
  • Dört mevsimi yaşadığımız ülkemizde mevsimsel alerjiler çok yaygındır. Alerji hastalığı organik sülfür varlığıyla tedavi edilebilir. Fakat hurma haricinde diğer gıdalarda organik sülfür nadir bulunur. Hurmada bulunan organik sülfür sayesinde mevsimsel alerjiye iyi gelir.

Safavi Hurma Fiyatları

Safavi Hurma fiyatları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Safavi hurma fiyatları cebinize uygun fiyatları size sunmaktadır. 1 Kiloluk Safavi hurması sadece 40 TL dir. Safavi hurma Medine tarafında yetiştirilir. Hac ve Umre zamanı ziyaretçilere ikram edilir. Siyah renkli ve ince kabukludur. Şeker miktarı düşük olup, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir.

Toptan Safavi Hurma Fiyatları

Hurmayı toptan daha uygun fiyatlarda almanız mümkün. Safavi hurma toptan fiyatı için iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Hurma severler için isterseniz toptan alabilir, bu şekilde indirimden yararlanabilirsiniz. Safavi hurma için toptan hurma ankara mağazamız satış yeridir.

Related Posts

1 thoughts on “Safavi Hurma

  1. Elif Kadir dedi ki:

    Vay canina gercekten bu kadar faydasi oldugunu tahmin etmiyorudunm

Comments are closed.