Kuru Meyveler

Kayısı Kurusu – Ürgüp Yaprak Kayısı Kurusu – Yaprak Kayısı

Kayısı Kurusu Nedir?

            Pek çoklarının bildiği bazılarının ise tam emin olamadığı kayısı kurusu nedir soruna şu şekilde kısa bir cevap verilebilir: Mevsiminde toplanan kayısıların güneş altında kurutulması işlemi ile elde edilen kayısılara kayısı kurusu diğer adı ile gün kurusu denmektedir.

Kayısı Kurusunun Faydaları Nelerdir?

            Her gün 4 – 5 tane tüketilen kuru kayısı kişiye pek çok fayda sağlamaktadır. Kayısı kurusu kalorisi oldukça düşük olduğu için özellikle diyette olan kişilerin tatlı ihtiyaçlarını karşılamaları için tüketilmesi önerilen besinler arasında yer almaktadır. İşte kayısı kurusu faydaları şunlardır:
– Sindirim sisteminin daha iyi çalışması için faydalıdır.

– Kansızlık (anemi) hastalığı olan kişiler için kan arttırıcı özelliği vardır.

– Kabızlık problemi yaşadığınız zamanlar bundan kurtulmak için etkili bir yoldur.

– Kasların gelişiminde büyük önem taşımaktadır.

Kayısı Kurusunun Besin Değeri Nedir?

            Özellikle diyette olan kişilerin merak ettiği bir konu da kayısı kurusu besin değeri olmaktadır. Peki kayısı kurusunun besin değeri nedir? 1 adet orta boyutlardaki yani yaklaşık 10 gramlık kayısı kurusunun besin değeri ortalama 25 kaloridir. Yani günde bu şekilde orta büyüklükte olan 4 adet kayısı kurusu yerseniz; 100 kalori almış olursunuz.

Kayısı Kurusu Fiyatları Ne Kadardır?

            Yukarıda anlatıldığı üzere kayısı kurusunun pek çok faydası bulunmaktadır. Peki insan için bu kadar önemli olan kayısı kurusu fiyatları ne kadardır? Kayısı kurusu toptan alındığı zaman fiyatı daha uyguna gelmektedir. Ayrıca büyüklüğüne ve çeşidine göre de kayısı kurusunun fiyatı değişiklik göstermektedir.

            Bu sebep ile net bir fiyat vermek oldukça zordur. En iyisi siz sitemizde yer alan kayısı kurusu çeşitlerini inceleyip kararınızı verin. Ancak yine de ortalama bir fiyat isteyenlere küçük boy kayısı kurularının 20 TL’ den başladığı söylenebilir.

Kayısı Kurusu Ankara

            Kayısı kurusu Ankara firmamız sizler için özel hazırlanmış kayısı kurusu organik olarak yetiştirmektedir. El değmeden hazırlanan organik kayısı kurusunu size piyasaya göre oldukça uygun fiyata sunmaktayız. Ayrıca farklı kayısı kurusu çeşitleri de firmamız da mevcuttur. Bu sayede müşterilerimize seçim yapma imkanı tanımaktayız.