Hurma

Şahhabi Hurma

Ramazan sofralarının vazgeçilmez yiyeceği olan ve aynı zamanda Şahhabi hurma faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Hurma içerisinde su, vitamin, mineral ve protein barındıran bir meyvedir. Diğer meyvelere göre, içerisinde organik bileşiklerin var olduğu dengeli bir meyvedir.

Şifa Kaynağı Olan Hurmanın Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak hurma tüketmek hem kalp hastalıklarına hem de damar hastalıklarına iyi gelmektedir. Hurmanın içinde B grubu vitaminlerinden vardır. Bu vitaminler zihni açar. Ayrıca içerisinde Çinko, magnezyum ve demir mineralleri bulunmasıyla kalp hastalığına iyi gelir. İçerisinde çözünebilir lif bulunduğu için özellikle kabızlık problemi yaşayanlar tüketmelidir. Bunun yanında çok besleyici değeri olan ve kramplara iyi gelen bir meyve olduğu için hamile kadınların kullanımına uygundur.

Hurma tüketimi kan şekerini dengeler ve uzunca bir süre sabit kalmasını sağlar. Hurmanın içinde bulunan çözünebilir lifler sayesinde bağırsak sistemi iyi çalışır. İyi emilen mineraller sayesinde kanı sulandırıcı etkiye sahiptir. Bu da damar tıkanıklıklarına iyi gelir. Hurma diş hastalıklarına da iyi gelir ve önceden oluşabilecek diş çürümelerini önler. Hurmanın çocuk gelişiminde önemli bir etkisi vardır.

Çocukların zeka gelişimine ve kemik gelişimine yardımcı olur. Bu nedenle içerinde bulunan zengin kalsiyum sayesinde zeka gelişimine oldukça faydası vardır. Hurma antioksidan kaynağıdır. Mide içerisindeki zehirli bakterileri tespit eder ve dışa atılımını katkıda bulunur.

Çağın hastalığı olan damar sertliği gibi hastalıkları ilaç kullanmadan sadece hurma yiyerek aşabilirsiniz. Hurma yiyen annelerin sütü daha besleyici olur ve sütü artar. Günlük hayatta istenmeyen durumlarla karşılaştığınızda strese girersiniz. Hurma strese de iyi gelir ve sizi sakinleştirici etkiye sahiptir.

Şifalı Meyve Olan Hurmanın Fiyatı Nedir?

Her derde deva olan Şahhabi Hurma fiyatları her cebe uygundur. Siyah renkte, orta büyüklükte ve ince kabuklu olan Şahhabi hurma Ankara fiyatları şu şekildedir:
500 Gram Şahhabi hurma sadece 32 TL’dir. Bu hurmanın şeker oranı oldukça düşüktür. Hac ve umre zamanlarında gelen ziyaretçilere ikram edilir. Medine’de yetiştirilir.

Hurmanın Toptan Satışı Ne kadara Gelir?

Hurmanın toptan satışı daha uygun fiyata gelmektedir. Şahhabi Hurma toptan fiyatı 5 KG sadece 288 TL’dir.