Kuru Meyveler

Gün Kurusu Kayısı

Gün Kurusu Kayısı

Gün Kurusu Kayısı aslında baktığınızda kuru kayısıyı andırmaktadır. Bir nevi aynı familyadan gelen bir meyve türüdür, fakat bunlara Gün Kurusu denilmektedir. Gün Kurusu da kuru kayısı ve diğer kuru meyveler kadar faydalı olmaktadır. Bütün marketlerde ve birçok bakkallarda, aktarlarda her zaman Gün Kurusu satılmaktadır. Gün Kurusunun birçok farklı faydaları olmaktadır ki buradan birkaç faydalarından bahsedeceğiz. Evinizde veya iş yerinizde bir paket Gün Kurusu bulundurup günlük olarak birkaç adet tüketebilirsiniz.

Gün Kurusu Kayısının Faydaları Nelerdir?

Gün Kurusu birçok sağlık konusunda işe yaramaktadır. Eğer kalbinizde bir sıkıntı varsa, kalbinizin daha güçlü olması için Gün Kurusu yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra kansere karşı da koruyucudur. Bu sebeple eğer herhangi bir kanser hastalığına yakalanmaya yakınsanız, Gün Kurusu tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Gün Kurusu faydaları gerçekten çok fazla bulunmaktadır. Gün Kurusu beynin ve hafızanızın güçlenmesi ve düzenli olarak çalışması için yardımcı olmaktadır ve bunun yanı sıra kemikler için de çok iyi gelmektedir.

Gün Kurusunu Nereden Toptan Alabilirim?

Bütün faydalarını öğrendikten sonra Gün Kurusu satın almak isterseniz, birçok yerden alabilirsiniz. Sonuç itibariyle kuru meyve türlerinden bir tanesi olduğundan, her zaman her yerde bulabilirsiniz. İnternetten çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz, fakat yine marketlerde ve aktarlarda paketlenmiş Gün Kurusu bulabilirsiniz. Gün Kurusu toptan olarak nereden alınır diye soracak olursanız, örneğin hal veya pazarlardan toptan olarak alabilirsiniz. Bazı aktarlarda açıkta Gün Kurusu sattığı için toptan alma imkanınız olacaktır.

Gün Kurusunun Fiyatları Nelerdir?

Gün Kurusu fiyatları, boyutu, hazırlanışı ve paketlenmesine göre değişkenlik gösterir. Birçok farklı şekillerde paketlenmiş Gün Kurusu bulabilirsiniz. Hediyelik olarak ta hazırlanmaktadır. Paketlere göre 150 liraya kadar da fiyatı çıkabiliyor. Küçük paketler alacak olursanız veya bir kilo kadar Gün Kurusu alacak olursanız, aşağı yukarı 20-30 lira kadar kilo fiyatı olacaktır. Sonuçta bir paketi bir veya birkaç günde bitirmeyeceksiniz. Bir paketi ya da bir kilo Gün Kurusu 15 gün veya 1 ay kadar sizi idare edecektir. Dolayısıyla bunu düşünerek 20-30 lirayı bedava olarak düşünebilirsiniz.

Ankara Gün Kurusu nereden alınır?

Ülkemizin başkenti Ankara’da Gün kurusu kayısı çeşitlerini ve diğer kuru meyveleri  bulabilirsiniz. Gün Kurusu Ankara kuru yemiş veya kuru meyve piyasasında, diğer kuru meyveler gibi bir çok yerde bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gereken nokta, Gün Kurusu siyah renkte, normal kuru kayısılar ise sarı renkte olmaktadır. Gimat toptancılar sitesi Elmas Hurmada da en taze ve en uygun gün kurusu kayısı yı en uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.