Kuru Meyveler

Keçiboynuzu

            Keçiboynuzu çok enteresan bir meyve türüdür. Normal bir meyveye benzemez ve tamamen aslında bir bitkiye benzer, fakat bir meyve türü olarak bilinir. Hatta Keçiboynuzu pekmezi bile üretilir. Pekmez ise genellikle kansızlık sorunu yaşayan bireyler için iyi geldiği söylenir, çünkü pekmez vücudunuzda kan üreten maddelere sahiptir. Bu yüzden aslında Keçiboynuzu her zaman tavsiye edilir. Biraz serttir bu yüzden, iyi ısırmak ve dişlemek gerekiyor. İçinde çekirdekleri bulunmaktadır, bu sebeple dikkat edin.

Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir?

            Keçiboynuzunun en büyük faydalarından bir tanesi, başta belirtildiği üzere, kan yapmasıdır. Diğer faydalarına kısaca bakacak olursak; kalsiyum ile zengin bir meyve türüdür. E vitaminini barındırır, bu sebeple öksürüğe ve kemik erimesine iyi geldiği söylenir.
 
            Bunların yanı sıra Keçiboynuzu faydaları arasında; balgam sökücü olduğu ve göğüsü yumuşattığı söylenir, bu yüzden öksürüklerde azalır. Genellikle kış aylarında Keçiboynuzunun çokça tüketilmesi gerekir.

Keçiboynuzu Toptan Satış

            Keçiboynuzu diğer kuru meyvelerden farklı olarak her yerde bulunmaktadır. Aktarlarda, hallerde, pazarlarda ve artık süpermarketlerde bile bulunmaktadır. Keçiboynuzu toptan satın almak için uzaklara gitmenize gerek yok. Küçük paketlerde de bulabilirsiniz. İsterseniz kilo ile de satın alabilirsiniz. Şurup tarzı gıdalar yiyemiyorsanız ama örneğin kansızlık sorunu yaşıyorsanız, evinizde Keçiboynuzu bulundurmanızda fayda olacaktır.

Keçiboynuzu Fiyatları Nedir?

            Meyvenin üretiliş şekline göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor, fakat eğer normal Keçiboynuzu alacaksanız en fazla 20 lira kadar tutacaktır. Keçiboynuzu fiyatları için hem pazarda ve marketlerde araştırabilirsiniz, hem de internet üzerinden de araştırabilirsiniz.
 
            Piyasada bugünlerde ballı Keçiboynuzu bulunmaktadır. Eğer ballı Keçiboynuzu alırsanız, kilosu 20-25 liradan başlamaktadır. Aslında nereden aldığınıza göre fiyatlar biraz değişebiliyor, fakat Keçiboynuzunun kansızlığa ve bol E vitaminine sahip olması fiyatı etkileyebiliyor.

Keçiboynuzu Ankara’da Nerede Bulunur?

            Ankara’da nereye giderseniz gidin, Keçiboynuzu mutlaka bulunacaktır. Marketlerde, bazı bakkallarda, pazar ve hallerde her zaman bulunur. Bunun yanı sıra artık süpermarketlerde bile kuru meyve ve sebze reyonları olduğundan, rahatlıkla bulabilirsiniz.
 
            Hiç bulamıyorsanız bile anında internete başvurabilirsiniz ki mutlaka internette olacaktır. Keçiboynuzu Ankara ilinde bulmak artık eskisi gibi zor değildir, hatta çok daha kolay bir hale gelmiştir. Sizde evinizde bir paket Keçiboynuzu bulundurun, günlük bir tane tüketin, yeterli olacaktır.