Hurma

Meşruk Hurması

meşruh hurması

Meşruk Hurması

Meşruk hurma, Medine’nin Al Ula Bölgesinde yoğun olarak yetiştirilir. Kalın kabukludur. Hurma çeşitleri arasında en kalın kabuklu olarak bilinir. Rengi koyu olmayan kahve rengindedir. Orta büyüklüktedir. Şeker oranı yüksek olduğundan yoğun tatlılıktadır. Hac ve Umre ziyaretlerinde ikram edilen hurma türüdür.

Evlerde rahatlıkla tüketilebilecek ve hediyelik olarak götürülebilecek olan hurmayı en avantajlı ve doğal olarak Elmas Hurma’da bulabilirsiniz. Toptan hurma satışlarını gerçekleştiren Elmas Hurma’nın, sadece Ankaralılara değil tüm Türkiye’ye hurma satışı bulunuyor.

Meşruk Hurması Faydaları

Antioksidan özelliği sayesinde kanser, damar tıkanıklığı ve yaşlanmanın önlenmesinde etkili olur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Kalp ritmini düzenler, kolesterolü ve tansiyonu dengeler. Doğal şeker sayesinde enerji deposudur.

Gün içinde kaybedilen enerjinin geri kazanılmasını sağlar. Diyabet hastaları bu nedenle aşırıya kaçmadan doktor kontrolünde tüketebilirler. Yüksek lif kaynağı olması sebebiyle bağırsak fonksiyonlarını düzenler. Kemik ve diş gelişiminin sağlıklı gelişmesini sağlar. Yaşlılıkta görülen kemik erimelerini önlemede yardımcı olur. Göz sağlığını korur. Düzenli tüketilmesi sonucunda kataraktı ve gece körlüğü oluşumunu engeller. Balgam sökücüdür. Stresi ve yorgunluğu alır. Flor bakımından zengin olduğundan diş çürümelerini önlemede yardımcı olur. Sofraların baş tacı meşruk hurması faydaları bunlarla sınırlı değildir.

Hamile kadınlar ve bebekler için büyük yararları bulunuyor. Doğumun kolay gerçekleşmesini sağlar. Annenin kaybettiği vitamin ve minerallerin geri alınmasını sağlar. Bebeklerin anne karnında kemik gelişimlerinin sağlıklı gelişmesini sağlar. Anne sütünü de artırır. Özellikle hamile kadınların ve bebeklerin güvenerek tüketecekleri hurmalar Elmas Hurma farkıyla hijyenik olarak satılıyor.

Ürünlerin hiçbirinde glikoz şurubu, ilaç ve zararlı bakteri bulunmuyor. Tamamen doğal olarak üretilen ve dağıtımı gerçekleştirilen meşruk hurması ankara toptan satışı bulunuyor.

Meşruk Hurması Fiyatları

Farklı gramajlarda paketlenerek satışa hazır hale getirilen meşruk hurması fiyatları Elmas Hurma sitesinden öğrenilebilir. Satışlar toptan olduğu için meşruk hurması toptan fiyatları için iletişime geçilebilir.

Çeşitli gramajlarda paketli olarak gönderimi sağlanır. Hurmanın en doğal hali en uygun fiyatlarla tüketicilere sunulur. Kolilere yerleştirilen tabaklı, plastik çatallı ve jelatinli hurmalar; tazeliğini yitirmeden adreslerinize ulaştırılıyor.